Aplikacje internetowe w CodeSite

aplikacje www Aplikacje internetowe inaczej zwane także aplikacjami web czy aplikacjami www to są programami komputerowymi. W większości programy tego typu całkowicie lub w dużej mierze pracują na komputerze zewnętrznym czyli serwerze. Komunikacja z tego tupu aplikacjami odbywa się przez sieć komputerową dowolnego typu. Do prawidłowego działania programy te wykorzystują przeglądarkę internetową. Wymagany jest także odpowiednio dobrany serwer www, na którym będzie się znajdował i pracował kod aplikacji. Do stworzenia takiego kodu wykorzystuje się języki programowania takie jak PHP, JavaScript, Java, C#.

Przykładami aplikacji www są mechanizmy nauki na kursach e-lerningowych, wszelkiego rodzaju dedykowane platformy zakupowe, systemy zarządzania komunikacją z klientem (CRM), generatory umów, kontrole czasu obecności, programy zarządzania rezerwacjami oraz wiele innych. Przewagą tego typu aplikacji nad aplikacjami/programami instalowanymi na konkretnym komputerze jest możliwość korzystania z niemal każdego urządzenia które posiada dostęp do Internetu lub sieci wewnątrz której działa serwer z aplikacją.

W CodeSite każdorazowo aplikacja tego typu jest produktem dedykowanym czyli jest tworzona w oparciu o sporządzoną specyfikację dlatego zamawiający otrzymuje produkt, który zna i nie traci czasu na zapoznawanie się z obsługa i działaniem jak to często bywa w przypadku aplikacji niededykowanych.

Jeżeli są Państwo zainteresowani stworzeniem tego typu aplikacji niezależnie czy jest to aplikacja dla studenta czy dla firmy handlowej zapraszamy do kontaktu. Z chęcią pomożemy ustalić szczegóły projektu i zaproponujemy odpowiednie do potrzeb rozwiązania.